Gala Wolontariatu organizowana w przez Stowarzyszenie "Można Inaczej" w Starogardzie Gdańskim od wielu lat skupia ludzi zaangażowanych wolontarystycznie. Wydarzenie jest ukłonem w stronę działań pomocowych jakie podejmują i ich samych. Podczas uroczystości przyznawane są tytuły:
  • Wolontariusza Roku Powiatu Starogardzkiego
  • Wolontariusza Roku Gminy Miejskiej Starogard Gdański.

Rok 2018 i Gala dla Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego MOPS w Starogardzie Gdańskim to znaczący czas. Jesienią obchodziliśmy swoje pierwsze urodziny, na początku grudnia Fundacji Hospicyjna w Gdańsku nominowała nas w kategorii Wolontariusz Roku 2018 Gminy Miejskiej Starogard Gdański, 17 grudnia otrzymaliśmy Wyróżnienie Specjalne Wolontariusza Roku 2018. Nominacja i wyróżnienie są dla nas symbolem doskonalenia osobistego  i społecznego naszych wolontariuszy, wolontariackiej grupy roboczej oraz ważnym zobowiązaniem wobec podopiecznych LWO.

Gratulujemy Wszystkim Wolontariuszom Roku i Wolontariuszom Wyróżnionym. Dziękujemy Fundacji Hospicyjnej, Kapitule Gali Wolontariatu oraz Naszym Wolontariuszom.Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrektora MOPS w Starogardzie Gdańskim Pani Urszuli Ossowskiej za to, że zarządza tak, by "chciało nam się chcieć".
Pani Dyrektor DZIĘKUJEMY :)


Grupa robocza LWO
Paulina Czyżewska
Aleksandra Fromela
Ilona Walendziak

Niżej Galeria zdjęć z Gali

Przód okładki za wyróżnienie dla LWO a na nim godło Starogardu Gdańskiego i napis Starogard GdańskiDyplom -  Wyróżnienei specjalne dla Lokalnego Wolontariatu OpiekuńczegoFotografia wyróżnionych wolontariuszek z LWO

Wolontariuszki przyjmujące gratulację oraz kwiaty podczas gali

Zdjęcie grupowe uczestników gali

Zbliżone zdjęcie wyróżnionych wolontariuszek

Zdjęcie grupowe wolontariuszy

Zdjęcie grupowe wolontariuszy

Zdjęcie grupowe wolontariuszy 3

Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak wraz z uczestnikami gali

Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak wraz z uczestnikami gali zdjęcie 2