24 września 2019 roku odbyło się w Ośrodku Pomocy Społecznej pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach projektu socjalnego „Dziecko tu i teraz – inwestycja w przyszłość”. Rodzice dowiedzieli się jak rozpoznawać i właściwie zaspokajać potrzeby dziecka na różnych etapach jego rozwoju psychospołecznego.

Prowadząca spotkanie psycholog Pani Barbara Liedtke-Kątnik, dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu, charyzmie i poczuciu humoru zaangażowała wszystkich uczestników do aktywnego udziału w spotkaniu, dyskusji, wymianie doświadczeń oraz w otwarciu się i podzieleniu wątpliwościami czy nurtującymi problemami związanymi z wychowywaniem dzieci.Aktywność i frekwencja potwierdziły nam zapotrzebowanie na rozmowy z rodzicami o tym jak wychowywać dzieci, jak też na rozmowy między rodzicami w obecności specjalistów.

Grupa osób zainteresowanych spotkaniem siedząca przy dużych białych stołach, słucha pani psycholog

 

- Bardzo cieszymy się z pozytywnego odbioru projektu i serdecznie zapraszamy rodziców ze Starogardu na kolejne spotkania; terminy podane są na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Facebooku Ambasador dziecka - mówi Joanna Treder, specjalista pracy socjalnej MOPS Starogard Gdański, jedna z autorek projektu.

Kliknij aby poznać szczegóły zapisów oraz terminy spotkań dotyczące projektu.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 8 października 2019 r., pt. „Rodzicielski profil kompetencji – wspierające i destrukcyjne postawy wobec dziecka, o niełatwych wyborach rodzicielskich między bliskością a dystansem”.