We wtorek 8 października br. w Ośrodku odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe zorganizowane w ramach projektu socjalnego pt. „Dziecko tu i teraz - inwestycja w przyszłość”.

Głównym celem zajęć było przedstawienie rodzicom różnych postaw wobec własnych dzieci: wspierających i destrukcyjnych. Uczestnicy spotkania mieli okazję przedyskutować swoje podejście do wychowywania dzieci, a wspierała ich w tym prowadząca spotkanie Pani Barbara Liedtke-Kątnik - psycholog, świetny specjalista, zaangażowana i kreatywna osoba.

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniach? Zajęcia to wykłady, a także ćwiczenia praktyczne, scenki, projekcje filmów pokazujące jak zachować się w konkretnej sytuacji; to odpowiedzi na konkretne pytania rodziców: jak nauczyć dzieci odpowiedzialności, samodzielności i poczucia własnej wartości, jak być kompetentnym, rozumiejącym, słuchającym, motywującym i wspierającym rodzicem czy też jak świadomie budować relacje z dziećmi.

- W trakcie wtorkowych warsztatów ich uczestnicy zdobyli wiedzę jak budować relacje i więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi. Otrzymali cenne podpowiedzi dotyczące sposobu postępowania z dziećmi tak, by wybierały najlepsze dla nich rozwiązania, nie stosując przy tym presji, groźby i agresji - mówi Joanna Treder, specjalista pracy socjalnej, jedna z autorek projektu.

Już dziś zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym spotkaniu pod tytułem „Jak skutecznie pracować z trudnymi emocjami dziecka w różnych sytuacjach życiowych, a jak z własnymi?”, które odbędzie się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej 22 października br. o godz. 17.00. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z terminami kolejnych spotkań, które zostały przewidziane co 2 tygodnie, aż do 3 grudnia br. Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest na stronie internetowej MOPS-u i profilu na Facebooku Ambasador dziecka - dodaje druga autorka projektu, pracownik socjalny Daria Nadolska.

 

Kliknij aby poznać szczegóły zapisów oraz terminy spotkań dotyczące projektu.

 

Uczestnicy spotkania siedzący na sali konferencyjnej słuchają pani psycholog.

Uczestnicy spotkania oglądają wyświetlaną projekcję na sali konferencyjnej MOPS.