19 listopada br. w tut. Ośrodku odbyły się zajęcia warsztatowe z psychologiem organizowane w ramach projektu socjalnego pt. „Dziecko tu i teraz – inwestycja w przyszłość”. Za nami spotkanie dające rodzicom dużą świadomość własnych działań i reakcji, a co najważniejsze uświadamiające jak trudną sztuką jest rozmowa z dzieckiem.

 

W trakcie wtorkowych zajęć prowadząca Barbara Liedtke-Kątnik, specjalista w dziedzinie komunikacji na linii rodzic-dziecko, podpowiadała rodzicom jak sprawić by dziecko ich słuchało i rozumiało to co się do niego mówi, jak prowadzić rozmowę, jakim tonem mówić, w jaki sposób się wysławiać, a także jak przedstawiać swoje argumenty, prośby, uczucia i przeżycia. Dopełnieniem wskazówek były scenariusze i rady dotyczące prowadzenia rozmów.

„Dzięki praktycznej wiedzy zdobytej w trakcie warsztatów szczera i otwarta rozmowa z dzieckiem nie powinna być już dla rodziców problemem” – podsumowuje Joanna Treder, jedna z autorek projektu.

 „Ponadto w tym dniu mieliśmy okazję gościć Pana Jacka Wołczak – trenera Klubu Sportowego Beniaminek 03, który zachęcał rodziców do zapoznania się i skorzystania z ofert zajęć sportowych dostępnych na terenie naszego miasta. Podczas swojego wystąpienia wskazywał jak wszechstronne korzyści dla rozwoju społecznego i osobistego dziecka ma przynależność do grupy sportowej” - dodaje Monika Kościelnik-Stypa, druga z autorek projektu.

2 grudnia 2019 r. w ramach projektu odbędą się ostatnie zajęcia zatytułowane „Rodzina jako miejsce budowania tożsamości, skuteczności i odporności dziecka.” W trakcie spotkania podsumujemy realizację dotychczasowych działań projektowych i zbierzemy propozycje dotyczące tematyki kolejnych projektów socjalnych.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o godz. 17.00

 

Grupa uczestników spotkania siedzi przy dużym białym stole i wysłuchuje siedzącego trenera.