Logo Wolontariat.

Dzień 6 grudnia, to dzień wyczekiwany przez dużych i małych. To w tym dniu Mikołaj spełnia nasze życzenia. Dlatego właśnie 6 grudnia 2017 r. koordynator Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego Paulina Delińska odwiedziła słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, by spełnić życzenie swoje i nie tylko... Paulinie towarzyszyły Aleksandra Formela - kierownik Placówki Specjalistycznej od lat związana z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim, zaangażowana w pracę z osobami niepełnosprawnymi oraz specjalista pracy socjalnej Ilona Walendziak, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który  codziennie w środowisku lokalnym spotyka ludzi samych i samotnych, ludzi którzy z niecierpliwością, ale i w milczeniu oczekują drugiego człowieka. Zespół Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego bez wahania zwrócił się do Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z informacją o „Sztuce Pomagania” oraz prośbą, życzeniem o wspólną pracę na rzecz osób samotnych, chorych, oczekujących towarzystwa, rozmowy, wspólnego spaceru… Wizyta pracowników MOPS zbiegła się z wyborami do samorządu studenckiego - była więc okazją, by bliżej poznać sylwetki przynajmniej niektórych uczestników spotkania. Są to ludzie bogaci w doświadczenie, ludzie, którzy swoja aktywnością „dodają życia do lat”, otwarci na społeczne inicjatywy. Dziękujemy im za uwagę i zapraszamy do  wspólnego grona - mówi Paulina Delińska.
Pierwsi Wolontariusze są z LWO MOPS od października br., kiedy to odbyło się spotkanie informacyjne i organizacyjne w siedzibie tutejszego ośrodka pomocy społecznej. Wolontariuszy powitała  Urszula Ossowska – dyrektor Ośrodka. Koordynator, członkowie zespołu wspierającego i radca prawny zapoznali gości z ideą wolontariatu, obowiązkami i uprawnieniami wynikającymi z tego wyjątkowego pomagania.
Do domów podopiecznych Wolontariusze wyruszyli w listopadzie. Byli pełni optymizmu i gotowi do pomagania. Ich postawa nie zmieniła się po pierwszych wizytach, pozostają w stałym kontakcie z koordynatorem, podczas rozmów cieszą się z podjętej decyzji a podopieczni z ich obecności. Z ich zaangażowania i dobrej woli cieszą się pracownicy MOPS a hasłem CZEKAMY na Was ! zapraszają Wszystkie osoby zainteresowane Wolontariatem.


Osoba do kontaktu
Paulina Delińska- Koordynator LWO, nr tel. 798 321 607


Sporządziła: Ilona Walendziak

Niżej Galeria zdjęć z sali konferencyjnej w Miejskim Ośrodku pomocy społecznej przedstawiająca uczestników spotkania.

Ujęcie ukazuje piątkę uczestniczek na stali konferencyjnej gdzie w tle widać otwarte drzwi oraz prezentacje puszczaną z projektora.

Wszyscy uczestnicy spotkania, w tle leci prezentacja.

Uczestnicy w tym również pani Dyrektor Ośrodka (MOPS) podczas pusczania prezemtacji

Uczestnicy spotkania w tym pani Dyrektor MOPS w Starogardzie Gdańskim.