Grafika przedstawia trzy loga - Logo Miasta Starogardu Gdańskiego, Wolontariatu Opiekuńczego oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dnia 23 marca 2018 roku w Hospicjum im ks. Dutkiewicza w Gdańsku odbyło się spotkanie aktywnych koordynatorów Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego, to znaczy wolontariatu, który powstaje w społecznościach lokalnych na rzecz osób starszych i niesamodzielnych. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowych działań.
Na zaproszenie odpowiedziało ponad 12 koordynatorów z różnych stron Polski. Większość, wyszkolonych w ramach projektu koordynatorów skupiła swoich wolontariuszy na oddziałach szpitalnych i w ośrodkach hospicyjnych, gdzie przebywają z osobami przewlekle chorymi oraz nieuleczalnie chorymi.

Wolontariat przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społeczne w Starogardzie Gdańskim skupił swoje działania na wolontariacie domowym dla seniorów. Taka forma wsparcia cieszy się akceptacją i zainteresowaniem zarówno wśród naszych podopiecznych jak i wśród wolontariuszy. Chętnych do pomagania wciąż przybywa.

Nasza starogardzka inicjatywa, została wyróżniona przez Annę Janowicz oraz Barbarę Szynaka osoby nadzorujące projekt Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i omówienia problemów, z którymi borykają się koordynatorzy, a także zgłoszenia potrzeby organizowania kolejnych szkoleń. Zakończone warsztatami psychologicznymi pt. „Walki ze stresem” dodało nowej energii.

A w Starogardzie Gdańskim kolejne szkolenie dla nowych wolontariuszy odbędzie się po świętach Wielkanocnych, zapraszam - Paulina Delińska, koordynator LWO